11
Sty

Artykuł z serii, pt. “EKSPERT RADZI” – Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy montażu okien?

Dzień dobry, tutaj ODC i nasz kolejny wpis z cyklu „ EKSPERT RADZI”. W ostatnim wpisie, nasz ekspert – Krzysztof, opowiedział w jaki sposób Klient może przygotować się do montażu okien. Wskazał, co warto wziąć pod lupę i podpowiedział, na czym należy się skupić, aby uniknąć potencjalnych problemów. Dzisiaj Krzysztof odpowie na ważne pytanie:

  • Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy montażu okien?

Ekspert: Na trwałość okna ma wpływ wiele czynników. Jednym z najważniejszych, na którym trzeba się bardzo skupić jest szczelina wokół okna. Szczelina między oknem i murem nie powinna być większa niż 2 cm. Jej wielkość uzależniona jest od sposobu montażu, rodzaju a nawet koloru okien oraz od tego, jak został przygotowany otwór. Musi to ocenić doświadczony doradca/ ekspert.

Chciałbym również podkreślić, że warto się trzymać sprawdzonych technologii, bazować na doświadczeniu, nie zapominać o starych, dobrych metodach. Do takich sprawdzonych i skutecznych metod należy klinowanie po przekątnej. Ma to olbrzymie znaczenie zwłaszcza przy dużych konstrukcjach – dużych oknach. To jest najważniejsza rzecz, na którą należy zwrócić uwagę i jaką trzeba wykonać. Ma to bowiem ogromny wpływ na konstrukcję wytrzymałości. Nie zawsze warto eksperymentować.

Kolejną kwestią, na którą chciałbym zwrócić szczególną uwagę jest kwestia podłoża. Duże gabaryty okien muszą mieć stabilne podłoże, np. okna balkonowe wymagają odpowiednio podmurowanego podłoża lub wykonania poszerzenia ze specjalnie dobranych „ciepłych” materiałów.

Przygotowując się do montażu okien trzeba także pamiętać o wytycznych producentów zakupionego asortymentu. Fachowcy powinni cały czas aktualizować wiedzę na ten temat, by być na bieżąco – to bardzo ważne.

Na koniec mam jeszcze małą radę dla Was. Dotyczy ona zakupów i wyboru asortymentu. Każdy Klient planujący zakupy dla domu, stara się wybrać jak najlepiej. Na pewno dokładnie sprawdzacie opinie o produktach, które Was interesują. To bardzo dobrze. Tak być powinno.  Od siebie chciałbym tylko dodać, że warto zaufać fachowcom – pytać o radę i opinię specjalistów danej branży. Eksperci, zwłaszcza ci, którzy działają w branży od lat, wiedzą z jakimi produktami jest najmniej problemów. My zawsze chętnie doradzamy. Oferujemy produkty sprawdzone konstrukcyjnie. Bazujemy na produktach, które mają najlepszą statykę, są to np. okna na profilach REHAU, które mamy w ofercie i które zawsze chętnie polecamy naszym Klientom.

To wszystko na dzisiaj. W następnym wpisie nasz ekspert opowie o najczęściej popełnianych błędach podczas montażu oraz podpowie, jak ich uniknąć.

Pozdrawiamy 🙂