03
Gru

Artykuł z serii, pt. “EKSPERT RADZI” – Jak należy przygotować się do montażu okien?

Montaż okien na pozór wydaje się być nieskomplikowanym procesem. Nic bardziej mylnego. Od prawidłowego montażu zależy, czy okna będą nam służyły przez długie lata. Podczas montażu okien można popełnić szereg błędów, które niestety mogą spowodować problemy w przyszłości, np. na wskutek nieprzemyślanego montażu, okna mogą stracić swoje właściwości termoizolacyjne.

Co należy wiedzieć o montażu, żeby uniknąć błędów i ich konsekwencji?

Na to niezwykle ważne i złożone pytanie odpowie pan Krzysztof – szef ekipy montażowej i budowlanej ODC, wykwalifikowany specjalista z 28- letnim stażem. Pierwszym wyzwaniem budowlanym jakiego podjął się pan Krzysztof była budowa sali gimnastycznej w Suchej Koszalińskiej. Miał wtedy 14 lat i z zapałem włączył się do pomocy. Wtedy już wiedział, że swoje życie zawodowe zwiąże na stałe z budownictwem. W jego działaniach od zawsze widać wielką pasję, którą zaraził resztę rodziny, nawet córki działające obecnie w branży razem z nim.

Dzisiaj pan Krzysztof opowie nam jak należy przygotować się do montażu okien. Właściwe pytanie brzmi:

  • Jak Klient powinien przygotować się do montażu okien?

Ekspert: Pierwszym krokiem, bardzo ważnym krokiem jest dopilnowanie ekipy budowlanej, by zgodnie z projektem i zgodnie z normami przygotowała otwory okienne. Wszystkie krzywizny powinny mieścić się w normie ( na 2 m. – max. 3 mm.). Okno powinno być wycięte ( przygotowane) w murze tak, żeby ekipa montażowa mogła działać bez niespodzianek i komplikacji. Kolejnym krokiem jest dokładne sprawdzenie firmy montującej oraz ich doświadczenia. Jest to bardzo istotne, ponieważ to od fachowców zależy, czy okna będą zamontowane poprawnie i będą dobrze służyły. Klient powinien zwrócić uwagę na to, czy specjaliści z firmy, którą planuje zatrudnić, przeprowadzili z nim szczegółowy wywiad i opowiedzieli, jaki rodzaj montażu należy zastosować i dlaczego. Następnie, po dokonaniu wyboru, omówić z firmą montującą wszelkie warunki oraz ustalić termin usługi. Warto również zapytać fachowców, jakie okna polecają. Bazując na ich doświadczeniu można uniknąć wielu błędnych wyborów. Nie zawsze problemy w użytkowaniu są spowodowane źle wykonanym montażem, mogą również wynikać z pewnych niedociągnięć asortymentu. Doświadczony fachowiec potrafi doradzić najmniej awaryjny asortyment. Warto to wziąć pod uwagę. To wszystko, na czym powinien skupić się Klient.

Tyle na dziś. Z następnego wpisu dowiecie się, na co należy zwrócić szczególną uwagę przy montażu okien i o co zadbać, żeby wszystko przebiegło prawidłowo.

Pozdrawiamy 🙂